DatICE je software pro sledování efektivity výroby

Udělejte první krok k průmyslu 4.0. Přestaňte se probírat hromadou dat a papírových protokolů. DatIce ukazuje důležitá data celé výroby v reálném čase a připojí se k jakémukoliv stroji v průmyslu a dokonce i mimo něj.

Snadné jako hra na mobilu

Vyhodnocení dostupnosti, výkonu, kvality a celkové metriky OEE. Srovnání mezi linkami a směnami. Všechno v přehledném prostředí bez exportů a ručně vytvořených grafů. Na tabletu, telefonu i PC. Připojte se odkudkoliv díky cloudovému řešení.

Promluvme si o budoucnosti

DatICE je připraven pro samostatnou komunikaci mezi jednotlivými stroji (Machine-to-Machine-Connection). Odstraní z vaší výroby veškerý papír, a posune vás tak k průmyslu 4.0 a prediktivní údržbě. Předvídá problémy dřív, než nastanou.

Instalace snadnější, než přechod na Windows 10

Během pár minut společně vytvoříme seznam klíčových dat, která na stroji charakterizují jeho výkonnost, rytmus vaší výroby a přestávky pro zaměstnance. Potom vybereme způsob připojení k vašim strojům.

1. Přímé napojení na řídící PLC/PC

To zvládneme jen pokud máte přístup k SW vašich strojů.Naši programátoři se napojí do naprosté většiny řídícího systému. Získáme všechna data bez dodatečného HW - otáčky dopravníku, teploty pohonů, rychlosti robotů, chybové hlášky a mnoho dalších.

Doba potřebná k nasazení: 1 - 2 týdny.

2. Doplnění dalšího PLC pro sběr dat

Když nemáte přístup ke zdrojovým kódům vašeho stroje, doplníme do něj malé PLC. To napojíme na stávající senzory nebo doplníme o další. Tím detekujeme typické stavy stroje z nichž je možné poznat jestli je stroj v Automatickém/Manuálním režimu, kolik vyprodukoval výrobků, jaký je takt a další.

Doba potřebná k nasazení: 2 - 4 týdny.

3. Napojení na stávající databázi dat

Pokud už data sbíráte a potřebujete je vizualizovat a vytvářet statistiky, napojíme se přímo na vaši databázi. Do stroje pak není nutné dělat žádné zásahy.
Doba potřebná k nasazení: 1 týden.

Po jednom týdnu volejte ševce

Přesně taková doba totiž stačí, abyste zjistili, kde vás bota tlačí. Za jeden den měření uvidíte výsledky srovnání mezi směnami a odhalíte zbytečné prostoje. Jeden týden stačí na to, abyste identifikovali příčiny zmetkovitosti, vyhodnotili prostoje a výkon jednotlivých strojů. 

Za měsíc od instalace vám DatICE poskytne dostatečné informace pro optimalizaci linky. Budete mít ty správné podklady pro strategická rozhodnutí směřující k maximalizaci OEE.

Oblek na míru, nebo z konfekce?

DatICE je postavený na moderních technologiích Microsoft Azure, Siemens Simatic, HTML5, MQTT. Díky tomu dokáže obsloužit stroj s několika málo signály i výrobní závod s tisící sbíraných hodnot. Umíme ho taky nekonečně upravovat tak, aby vyhovoval přímo vám. To nás odlišuje od ostatních systémů, kterým musíte naopak vy přizpůsobovat svou výrobu.

Řekni, kde ty data jsou

V datovém centru podle potřeb konkrétního zákazníka. Samozřejmě je pravidelně zálohujeme a geograficky chráníme pro případ katastrofy. Na své cestě do úložiště data procházejí přes několik vrstev a programů. Aby se neztratily,  je v každé vrstvě buffer, který drží data o kterých nemá zprávu o doručení do  další vrstvy. přímo ve výrobě je navíc nainstalovaný datový kolektor, který slouží pro shromažďování dat z jednotlivých zařízení a k jejich bezpečnému odeslání do cloudu. Ten umí data uchovat několik hodin pro případ výpadku proudu.

Jednotka rychlého nasazení

DatICe není jen software a hardware. DatICE je tým odborníků, který vám pomůže údaje z výroby z analyzovat, ale také navrhne řešení a případně ho i zrealizuje. Díky zázemí naší společnosti a servisním týmům po celé republice, vám umíme pomoct opravdu rychle.

Co se měří, to se zlepšuje

A my toho dokážeme zlepšit opravdu hodně. DatICE se dokáže připojit opravdu ke všemu. Využije čidla pohybu, teplotní a tlaková čidla, senzory vibrací, ukáže stavy pohonů v reálném čase - rychlost, síla, teplota, spotřebu energií a médií, výsledky výrobních procesů, prostoje i s jejich příčinami a celkové OEE vaší výroby. Jestli jste tu nějakou veličinu nenašli, sestavíme vám DatICE na míru a rozhodně dokáže měřit i tu.

Koruna za každý systém ve výrobě

Máte systémů tolik, že už je nedokážete ani vyjmenovat? A to je právě ten problém. Kdo se v nich vyzná a dokáže z nich vyčíst důležitá data. Ideálně hned a ne až na konci měsíce, kdy už se ztrátou nic neuděláte. My to dokážeme. Napojíme se na vaše stávající systémy sjednotíme informace z nich na jedno přehledné místo.

Ro. Zu. Mí. Me  i  Ro. Bo. Tům

Umíme se připojit i přímo na roboty různých značek. Díky tomu víme, kdy vaši roboti budou potřebovat pravidelný servisní zásah od výrobce, nebo zjistíme že se robot předčasně opotřebovává. Umíme sledovat trend všech provozních parametrů robota, teploty, rychlosti, časy cyklů a mnoho dalších.